אודות 2024-03-13T10:25:28+00:00

אודות

המכון מהווה בית למגוון אנשי מקצוע עצמאיים מכון ארז נוסד בשנת 1985 ומנוהל כיום ע"י  ד"ר יבלון יעקב וד"ר אברמוביץ עינב – פסיכולוגים בכירים, בעלי ניסיון רב בטיפול באוכלוסיות מגוונות. המכון מתפקד מאז היווסדו כמסגרת מקצועית של אנשי מקצוע עצמאיים המספקים שרותים פסיכולוגים בתחום הטיפול והאבחון החותרים לעבודה מקצועית איכותית ולמתן שרות מקצועי, נגיש ומהיר לקהל הלקוחות. מגוון אנשי המקצוע מאפשר מענה לאוכלוסיות יעד של ילדים מתבגרים ומבוגרים, מסגרות חינוך וארגונים חברתיים.

מכון ארז נוסד בשנת 1985 על ידי ד"ר יבלון יעקב – מנכ"ל ופסיכולוג ראשי במכון. המכון מתפקד מאז היווסדו כמסגרת מקצועית של אנשי מקצוע מומחים ובכירים בתחומם החותרים לעבודה מקצועית איכותית ולמתן שרות מקצועי, נגיש ומהיר לקהל הלקוחות .

הרכב צוות המכון מאפשר מענה לאוכלוסיות יעד מגוונות של ילדים מתבגרים ומבוגרים, מסגרות חינוך וארגונים חברתיים. הרצף הינו מהמענה לקשיים ומשברים נורמטיבים והתפתחותיים עד למצבים קליניים של פתולוגיה נפשית.

ניהול מקצועי

הפסיכולוג הראשי הינו ד"ר יעקב יבלון פסיכולוג קליני בכיר-מדריך, בעל ניסיון רב שנים בטיפול בילדים מתבגרים ומבוגרים, כמו גם בייעוץ ארגוני לארגונים חינוכיים וחברתיים.

צוות מקצועי

במכון פסיכולוגים שכולם מומחים בתחומם וחלקם גם מדריכים בפסיכולוגיה קלינית או חינוכית. בהיבט זה המכון הינו מעין מרפאת מומחים בכירים ואינו משמש כמוסד להתמחות.

מגוון אנשי המקצוע, העובד במקביל לעבודתו במכון גם במסגרות ציבוריות, מייצר קשת רחבה של ידע תיאורטי ופרקטי המגויס למתן שרות מקצועי ואחראי, תוך התמצאות המערכות ציבוריות חינוכיות ואחרות. חלק גדול מאנשי המכון שימשו או משמשים כיום כמנהלי תחנות פסיכולוגיות והחיבור בין הקליניקה הפרטית למציאות היום יומית משמש כמודל חשיבה המנחה את המכון. בהתאם המכון מספק מגוון של גישות טיפוליות ארוכות טווח וקצרות מועד ועושה שימוש אינטגרטיבי בגישות אלה כמקדמות תהליכי טיפול ושינוי.

הייחודיות של המכון: איכות שבאה מניסיון

המכון הינו מסגרת מקצועית של מומחים ובכירים בתחומם, בעלי ניסיון אבחוני וטיפולי עשיר, המסוגל לתת מענה מהיר מקצועי ובאיכות גבוהה לטווח רחב של צרכים. צוות המכון מאמין באינטגרציה של ידע מקצועי ועושה שימוש במגוון גישות המיועדות להשיג את יעדי ההתערבות באופן יעיל ומהיר ככל שניתן. בהתאם, עולם הידע והניסיון של צוות המכון נפרש מרמת הפרט, המערכת ועד לרמה הארגונית. הגישות משלבות ידע והכרה בתהליכים אישיים פנימיים תוך הכרה לקיום אינטראקציה עם הסביבה היוצרת דינמיקה ותכנים ייחודיים לכל אחד.  תהליך האבחון או העבודה האישית הטיפולית מובנה תוך מתן כבוד לאדם ולדרכו להתמודד עם עולמו הפנימי ועם הסביבה החיצונית. עמדה מקצועית זו מנחה את עבודתנו גם ברמה מערכתית וארגונית. ויוצרת תצרף המאפשר ראיה רחבה וגמישה, להובלת תהליכי שינוי ולהשגת איזון אישי מערכתי או ארגוני.

דר' עינב אברמוביץ
פסיכולוגית קלינית מומחית ומדריכה

ד"ר (PhD) עינב אברמוביץ היא פסיכולוגית קלינית מומחית מדריכה. לד"ר אברמוביץ ניסיון של למעלה מ-13 שנה בתחום הטיפול במבוגרים, ילדים, נוער והוריהם. ד"ר אברמוביץ היא מנהלת שותפה של "מכון ארז" ומייסדת שותפה של עמותת אמפטיה- פורום פסיכולוגי לייעוץ הדרכה וטיפול להורים. עבדה בעבר בשירות הפסיכולוגי החינוכי בגן רווה במשך עשר שנים וביחידה לטיפול הורה-ילד במכון "שלם" במשך חמש שנים. בעלת ניסיון רב בעבודה עם ילדים בסיכון במסגרות חוץ ביתיות, כולל הדרכת צוותים ועבודה מערכתית. מטפלת מטעם משרד הביטחון.

כיום מטפלת, מרצה בנושא טיפול בהורות, מדריכה ומכשירה פסיכולוגים בפסיכודיאגנוסטיקה ובפסיכותרפיה באוריינטציה דינאמית.

דר' יעקב יבלון
פסיכולוג ראשי מכון ארז

ד"ר (Psyd) יעקב יבלון – פסיכולוג קליני  מדריך, בעל הכשרה בפסיכולוגיה חינוכית, קלינית ויעוץ ארגוני. מייסד ומנהל מכון ארז. מייסד שותף של עמותת אמפטיה לייעוץ הדרכה וטיפול להורים. מנהל השרות הפסיכולוגי חינוכי גן רווה. חבר הנהלת האגודה הישראלית לפסיכותרפיה ממוקדת  לשעבר יו"ר ועדת ההסמכה. מדריך מוסמך בכיר מטעם האגודה. מטפל באוריינטציה דינאמית, מטפל מטעם משרד הבטחון, מדריך, מלמד, ומרצה במסגרות מקצועיות ואקדמיות. יועץ ארגוני במערכות חינוך (בגישה אנליטית-מערכתית). 

EREZ_CONTACT ICON

דברו איתנו

office@machonerez.com
EREZ_HOUR ICON

שעות פעילות

מענה טלפוני
לאורך כל היום
EREZ_ADDRESS ICON

כתובתינו

שביט 8 נס ציונה בניין B
קומה 4

קבע פגישה / צור קשר

נגישות